KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7234100
*
nr 723 4100
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), 1954, Stockholmsmotiv, 24x24
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 19:17:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 15:36:06
1
350 kr
31/10 17:48:36
1
500 kr
31/10 19:06:46
2
450 kr
31/10 19:07:37
2
750 kr
31/10 19:09:55
1
700 kr
31/10 19:10:43
1
800 kr
31/10 19:12:21
2
Vinnande bud
- Tema
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:07
-
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:24
*
Hans Norsbo
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
nr 723 4100
Hans Norsbo
(1897-1955), Sverige
Etsning, Hans Norsbo (1897-1955), 1954, Stockholmsmotiv, 24x24
Hans Norsbo, född 1897, död 1955, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 15:36:06 | 1 | 350 kr |
31/10 17:48:36 | 1 | 500 kr |
31/10 19:06:46 | 2 | 450 kr |
31/10 19:07:37 | 2 | 750 kr |
31/10 19:09:55 | 1 | 700 kr |
31/10 19:10:43 | 1 | 800 kr |
31/10 19:12:21 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans norsbo motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:07 -
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:43 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:24